W celu naładowania akumulatora musimy zanieść nasz prostownik do domu. W celu uniknięcia chodzenia w środku zimy z prostownikiem możemy wybrać prostownik z rozruchem.

Jak to działa ?

Prostownik z rozruchem jest odrobinę większy niż zwykły. W związku z tym nie każdy kierowca będzie go posiadał. Tego typu urządzenie jest idealne dla osób, które mieszkają poza miastem, a podłączenie samochodu do innego to dla nich niemały problem. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie dla osób posiadających gospodarstwo rolne. Osoby prowadzące zakłady produkcyjne czy warsztaty, posiadające wiele pojazdów będą zachwycone tym urządzeniem. Czym właściwie jest prostownik z rozruchem ? Jest to starter, który umożliwia nam ładowania akumulatorów kwasowych o mocy 24 bądź 12 wolt. Jako dodatkową funkcję ma możliwość rozruchu. W przeciwieństwie do akumulatorów ładowanych z użyciem prądu 60 amperowego rozruch odbywa się z natężeniem 400 amperów. Jest to urządzenie przypominające wózek wyposażony w kółka, umożliwia nam to łatwy transport sprzętu do miejsca postoju samochodu. Jest on kompatybilny z wszystkimi instalacjami 24 V lub 12 V. Jedynym wyjątkiem są przeciwwskazania do korzystania z urządzeń służących do rozruchu.

Co posiada ?

W tego typu urządzeniu będziemy w stanie znaleźć przełącznik odpowiedzialny za zmianę trybu z 12 V na 24 V. Znajdziemy także regulację prądu ładowania, jego miernik oraz oczywiście obudowę zgodną ze standardem IP20. Część prostowników jest również wyposażona w możliwość szybkiego ładowania. Kiedy zakupujemy nowe urządzenie ze sklepu, w zestawie znajdziemy także kable potrzebne do ładowania akumulatora oraz zestaw instrukcji.

Przed zakupem prostownika powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry jak:

  • maksymalna oraz minimalna pojemność akumulatora
  • napięcie
  • największy możliwy pobór mocy
  • prąd ładownia
  • prąd rozruchu
  • stopnie masy oraz ładowania

Wszystkie te informacje znajdziemy w instrukcji. Prostownik z rozruchem jest dużo wygodniejszy niż zwykły, a ich ceny od siebie znacząco nie odbiegają, dlatego warto się nad nim zastanowić.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More