Każda osoba prowadząca własne gospodarstwo rolne musi liczyć się z kosztami związanymi z zakupem i obsługą specjalistycznego sprzętu rolniczego. Do tej kategorii zaliczamy zarówno ciągniki, jak i przyczepy, kombajny,, opryskiwacze, pługi czy nawet specjalne quady. Niestety od czasu do czasu maszyny te ulegają różnym poważnym awariom i należy wówczas zdecydować, czy opłaca się je naprawiać, czy też może lepiej zakupić zupełnie nowy model.

Wszystko zależy od rodzaju awarii i zakresu uszkodzeń

Dla bardzo wielu rolników kwestie finansowe odgrywają kluczową rolę w podejmowaniu decyzji dotyczących nowych inwestycji. Podstawowy sprzęt rolniczy (np. ciągnik) jest niezbędny nawet w małych gospodarstwach, a to przecież wydatek rzędu co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego też w sytuacji, gdy dochodzi do awarii maszyny uniemożliwiającej jej dalsze użytkowanie, ale jednocześnie możliwej do naprawy, optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego i sprawdzonego warsztatu, w którym pracują doświadczeni mechanicy specjalizujący się w konkretnych pojazdach. W takim miejscu nasz sprzęt rolniczy zostanie dokładnie zbadany pod kątem usterek, a wszelkie niesprawne części wymienione na nowe. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy, które będziemy mogli wydać na bieżące potrzeby lub dowolnie zainwestować.

A może lepszym rozwiązaniem jest wymiana?

Zakup nowego sprzętu rolniczego jest opłacalny tak naprawdę tylko w dwóch sytuacjach. Po pierwsze wtedy, gdy dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi, po drugie zaś wtedy, kiedy awaria jest na tyle poważna, że całkowicie uniemożliwia dalsze użytkowanie maszyny. Często opcja ta okazuje się całkiem rozsądna, ponieważ nowoczesne urządzenia odznaczają się znacznie lepszą technologią, większą niezawodnością, bezpieczeństwem oraz rozbudowaną funkcjonalnością. Zastępując stary sprzęt rolniczy nowym, zyskujemy zatem pewność, że będzie on dłużej nam służył i nie sprawi żadnych problemów (ustrzeżemy się przed dodatkowymi kosztami wynikającymi z ewentualnych usterek w przyszłości).

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More