Taśma ogrodzeniowa do doskonały sposób na szybkie, proste i tanie zaaranżowanie otoczenia wokół domu lub w firmy. Nadaje się nie tylko do stworzenia czegoś zupełnie nowego, ale pozwala też na bezinwazyjne odnowienie starych ogrodzeń, balkonów czy balustrad. Potrzebujesz odgrodzić się od sąsiadów, ustrzec przed spojrzeniami przechodniów, osłonić od wiatru lub słońca? Taśma ogrodzeniowa jest idealnym rozwiązaniem. Z montażem poradzi sobie każdy, a mnogość wzorów i kolorów sprawia, że bez problemu osiągniemy atrakcyjny efekt. 

Zalety taśm ogrodzeniowych

Nie musisz martwić się czyszczeniem i konserwacją. Typową taśmę ogrodzeniową można umyć zwykłą wodą. Najczęściej jest wykonana z polipropylenu, nie wymaga więc impregnowania ani stosowania żadnych innych specjalistycznych środków. Ponadto taśmy ogrodzeniowe są trwałe. W przypadku gdy jednak zdarzy się uszkodzenie pojedynczego segmentu nie musimy wymieniać całego ogrodzenia. Wystarczy dokupić jedną rolkę i uzupełnić brak. Ponadto dobrej taśmie ogrodzeniowej nie szkodzą trudne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Nie traci więc koloru przez wiele sezonów. Oprócz tego zapewnia izolację akustyczną o wiele lepiej niż zwykła siatka. Mieszkając przy ruchliwej ulicy znacznie podniesiemy swój komfort. Każdy kto miał do czynienia z taśmą ogrodzeniową wie też, że do montażu nie trzeba zatrudniać fachowca, oraz zbędne są profesjonalne narzędzia. To spora oszczędność.

Wybór odpowiedniej taśmy ogrodzeniowej

Przy wyborze kieruj się przede wszystkim jakością. Nie warto oszczędzać. Dobrą taśmę ogrodzeniową dostaniemy za niewielkie pieniądze. Zwróć uwagę by była odpowiednio gruba, wykonana z porządnego tworzywa i odporna na promieniowanie UV. Dobierz odpowiednią szerokość do swoich balustrad czy przęseł, tak by nie musieć jej przycinać. Oblicz ile metrów będzie potrzebne i wybierz odpowiedni kolor. Barwy i odcienie możesz mieszać. Ogrodzenie nie musi być jednolite. Przeplataj pasy i twórz estetyczne wzory.

O czym warto pamiętać?

Jeśli masz już wybrany odpowiedni kolor, szerokość, obliczoną potrzebną ilość, a nawet zdecydowałeś się na konkretnego producenta i zaplanowałeś wolne popołudnie na montaż, nie zapomnij o klipsach zakończeniowych. Znacznie ułatwiają zakładanie taśmy ogrodzeniowej i mocno poprawiają estetykę. Powodzenia!

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More