Kombajn do ziemniaków to maszyna rolnicza równie często spotykana na polskich wsiach, co pokrewny mu kombajn do zboża. Dzięki wprowadzeniu jej do polskiego rolnictwa zbiory ziemniaków czy innych warzyw stały się o wiele szybsze i prostsze, nie wymagając tak dużego nakładu pracy, czasu i siły. Jak działają kombajny do ziemniaków, i co w nim ciekawego?

Nie tylko do ziemniaków!

Nazwa kombajnu ziemniaczanego może nieco mylić, ponieważ ta potężna maszyna rolnicza nie służy jedynie do wykopywania ziemniaków, ale również innych warzyw takich jak np. marchwi, buraków ćwikłowych, cebuli lub pietruszki, zatem jego zastosowanie w rolnictwie jest dość szerokie. Ta maszyna rolnicza umożliwia kopanie ziemniaków, oddzielanie bulw od gleby, oraz gromadzenie ich w specjalnym zbiorniku. Często spotyka się fakt, że dwie osoby po dwóch stronach kombajnu stoją na nim, i pomagają maszynie oddzielać odpady od ziemniaków, czyli np. kamienie, bulwy ziemi czy chwasty. Wówczas zbiory zebrane w zbiorniku kombajnu do ziemniaków są czystsze i nie wymagają ponownego sprawdzenia.

Sprzedaż kombajnu do ziemniaków

Kombajn do ziemniaków to maszyna, która jest wyceniana naprawdę wysoko. Dobrej jakości, w dobrym stanie i działająca bez zarzutu maszyna może kosztować nawet 80 000 zł. Wszystko zależne jest od jej stanu i przydatności, choć często zdarza się, że można kupić tę maszynę za kilka tysięcy, jednak nie tak rozbudowaną i wygodną w użyciu jak jej młodsze odpowiedniki. Można wciąż je kupić zarówno na giełdach rolniczych jak i w Internecie.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More